Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Institutionsråd

Institutionsrådet vid institutionen för medicin
2018-07-01 – 2021-06-30:

Ledamöter


Jan Borén – ordförande och prefekt
Anna Rudin – vice ordförande och proprefekt
Fredrik Bäckhed – professor
Anna Grimby Ekman – universitetslektor
Ulrika Islander – forskare
Mattias Lorentzon – professor och överläkare
Karin Manhem – professor och överläkare
Kerstin Persson Waye – professor
Daniel Selin – ekonomisamordnare
Studentrepresentanter

Övriga med närvaro och yttranderätt
Gudmundur Johannsson – viceprefekt
Fackliga representanter

 

Sekreterare
Marie Emanuelsson

 


 

 

Kommande möten

2018-12-03 (14:00 - 16:00)

2019-02-04 (14:00 - 16:00)

2019-03-18 (14:00 - 16:00)

2019-04-29 (14:00 - 16:00)

2019-05-27 (14:00 - 16:00)
 



 

 

Sidansvarig: Eva Sjögren Nilsson|Sidan uppdaterades: 2018-09-25
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?